Asana Yönetim Paneli — Takım Yönetiminizi En Basit Hale Getirin

Omtera
3 min readAug 17, 2021

Günümüzde artık çoğu şirket, işlerini verimli şekilde yapmalarına ve işlerini izlemelerine yardımcı olacak yazılım araçları kullanmayı tercih ediyor. Bu araçlar iş yönetiminiz için gerekli olsa da çoğu yazılım aracının kurulumu, yönetimi ve izlenmesi genellikle başlı başına bir iş olarak kabul edebileceğimiz zor süreçler haline geliyor.

Asana sunduğu Yönetici Paneli (Admin Console) ile kurulumdan, yönetime ve iş takibine kadar olan tüm aşamaları en basit hale getiriyor.

Asana Yönetici Paneli (Admin Console) ile;

  • Takımlarınızın Asana hesaplarını yönetebilir,
  • Şirketinizin ihtiyaç duyduğu gizlilik ve güvenlik seviyelerini kontrol edebilir,
  • Ekibinizin iş takibini en basit haliyle izleyebilirsiniz.

Ayrıca Admin Console özelliği ile Asana’da, şirketinizi makro ölçekte kolaylıkla anlayıp sonuçları takip edebilir ve şirketinize eklenen takımların hızlıca Asana’yı benimsemesine yardımcı olabilirsiniz

Herhangi bir proje yönetimi, takım yönetimi veya görev yönetimi yazılımı kullandığınızda ekiplerin bu yazılımı nasıl ve ne kadar süre kullandıklarını takip etmek oldukça önemlidir. “Insights” sekmesinden Asana’yı en çok kullanan takımları ve çalışanların günlük proje-görev aktivitelerini izleyerek, takımlarınızın hangi noktalarda başarılı olduklarını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Asana’nın sunduğu içgörülerle yöneticiler arasında iletişimi kurarak, şirketiniz genelinde kararlar alıp hızlıca aksiyona geçebilirsiniz.

Bir yönetici olarak, Asana’da hangi projeye hangi kullanıcıların erişebildiğini görmek veya şirketinizde artık çalışmayacak kişilerin erişimini kaldırmak için Asana’yı kimlerin kullandığını net bir şekilde görmeniz gerekir. Asana Yönetici Paneli (Admin Console) kayıtlı kullanıcıların, beklemede olan davetlerin ve konuk kullanıcıların sayısına güncel haliyle ulaşmanızı sağlar.

Asana ile kullanıcı ekleme/kaldırma kontrollerini kolaylıkla yapabilir miyim?

Asana Admin Console’de kullanıcı ekleme ve kaldırma kontrollerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sadece yönetici panelinize girerek, şirketinizin Asana üyeleri üzerinde tam kontrol elde edebilirsiniz.

Şirketinizin kullandığı uygulamaları ve entegrasyonları yönetin.

Şirketinizin güvendiği ve kullandığı diğer araçlara, tek bir merkez olan Yönetici Paneli (Admin Console) üzerinden kolayca bağlanabilirsiniz. “Uygulamalar” (Apps) sekmesinden Asana’yı, ekiplerinizin kullandığı mevcut diğer araçlara bağlayabilir ve iş yönetiminizi sürekli güncelenen entegrasyonlarla basitleştirebilirsiniz.

Yeni bir yazılama geçme sürecinin şirketler ve yöneticiler için başlı başına tam zamanlı bir iş olduğundan yukarıda bahsettik. Kolay kullanımı sayesinde ekibiniz Asana’ya hızlıca uyum sağlayarak, Asana’nın kazandırdığı üretkenliğe dahil olacaktır. Tüm bunların yanında Asana’nın basit anlatımlı geniş rehber kaynakları ile takımlarınız Asana’yı nasıl etkili kullanabileceklerine dair bilgilere kolaylıkla erişebilir. Asana’dan çıkmaya ihtiyaç duymadan eğitim videolarını izleyebilir, kılavuz makalelerini okuyabilirsiniz.

Asana’nın eğitici kaynaklarını aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz:

Asana Academy: Asana ile ilgili detaylı eğitimlerin olduğu, bilgileri öğrenirken mini-testlerin de olduğu, Asana’nın bilgi kaynağıdır.

Asana Guide: Asana’nın kütüphanesi diye nitelendirebileceğimiz, tüm adım ve süreçlerin tek-tek görsellerle anlatıldığı bilgi kaynağıdır.

Asana Fundamentals: Adım-Adım Asana

Asana hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Türkçe-İngilizce danışmanlık hizmeti sunan Omtera ile iletişime geçebilirsiniz!

Formu doldurarak ekip çalışmalarınıza ve verimliliğinize güç katacak Asana’yı hemen deneyebilirsiniz!

--

--

Omtera

Müşteri ve takım etkileşimine yepyeni bir yaklaşım! #Freshworks #Asana