Asana Flow ile Artık Takımlar Arası İş Akışı Çok Daha Kolay!

Asana, takımların kusursuz bir şekilde bir arada çalışmasını sağlar. Asana’nın duyurduğu veri modeli tarafından desteklenen yeni özelliği ile artık takımlar arası işbirliği artıyor. Bu yeni özellik, proje yönetimi yapan takımlar arasındaki kolay koordinasyonu sağlıyor.

Değişen dünyada çalışma düzeni artık dijital ortama taşındı. Bu durum şirketlerdeki çalışanların birbirleriyle olan uyumunu olumsuz etkiliyor. Nedeni ne olabilir? Gerçek şu ki, işler çapraz işlevli olarak gerçekleştiğinde, şirketlerin işlevsel olarak organize olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Her ekip kendi araçları ve silo süreçleriyle uğraşıyor. Ekipler, kodlanmış bir süreç veya takım ruhu olmadan işbirliği yaptığında, süreçte tıkanıklık gibi sorunlar çoğalabilir.

Bizim yaptığımız işin merkezinde ise, ekiplerin sevdiği rahat bir platform oluşturmak yer alıyor. Asana Flow ile işle ilgili fazla çalışmaları azaltabilir, takımların kolay uyum yakalamasını sağlayabilir, zaman tasarrufu yapabilir ve işin doğru bir şekilde programlanmasını sağlayabilirsiniz. Asana Flow, takımların baştan sonra iş süreçlerini oluşturma yeteneğini, ekipteki kişilerin bireysel görevlerinin genel iş akışına nasıl uyduğu konusunda netlik, takım liderlerinin iş verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duydukları bilgilerin tek bir yerde toplanmasını sağlıyor.

İş Akışınızı Oluştururken İşbirliğini Kolaylaştırın

Bir işyerinde, farklı departmanlar arasındaki iş akışını organize etmek zordur. Özellikle bir projeyi yürüten ekibin, birbirlerinden bağlantısız uygulamalar kullanması işi kaosa sürükleyebilir. Gerçek bir takımın koordinasyon sağlamak için uçtan uca bir çözüme ihtiyacı vardır. Asana Flow’da bu ihtiyacı karşılıyor.

Herhangi bir kodlama gerektirmeyen etkili bir şekilde otomatik olarak iş akışlarını görsellerle zenginleştiren ve oluşturan WorkFlow Builder’a tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Bu geliştirilmiş çözüm özelliği ile şirketinizin farklı departmanları arasındaki iş akışınızı etkili bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Slack, Adobe Creative Cloud, Salesforce, Zoom gibi uygulamaları doğrudan iş akışlarınıza ekleyerek görevleri kolaylaştırabilir ve ekip arkadaşlarınızın senkronize olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Miro ve Jotform ile Asana Partners ağımızı genişlettiğimizin haberini vermek isteriz. Bir yeni heyecanımız ise Uygulama Bileşenlerinin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulmasıyla birlikte geliştirmenler, favori uygulamalarınızı doğrudan Asana kullanıcı ara yüzüne entegre etmenin daha kolay ve hızlı bir yoluna sahip olacaklar. Biz de yeniliklerimizi sizinle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz.

Şablon Kütüphanemizle En İyi Bilinen Uygulamaları Artık Standart Uygulamalara Çevirin

Şirketinizin ve takip ettiğiniz diğer şirketlerin en büyük beyinleri tarafından oluşturulan, zor iş süreçlerini kolayca kopyalayabileceğiniz bir alan hayal edin. Yeniden tasarladığımız Şablon Kütüphanemiz tam da bu hayali gerçekleştiriyor. Bu alan, sizin ve ekip arkadaşlarınızın en başarılı iş akışlarınızı kaydedebileceği, paylaşabileceği ve yeniden kullanabileceği şirket beyninin bir arşividir. Biz de dünyanın önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği içinde hazırlanmış ve endüstri tarafından onaylanmış çok sayıda şablonu kütüphanemize ekledik. Projelerinize sıfırdan başlamak yerine, projelerinizi güçlendirebilirsiniz ve birinci sınıf iş akış akışıyla en iyi uygulamaları şirketiniz için değerlendirebilirsiniz.

Home ile İş Yoğunluğunuzu Sıralayın

En önemli görev ve projelerinizi öncelik sırasına göre düzenleyebilirsiniz. Home, Çalışma Grafiğiniz’de kişisel zaman diliminizi Asana’nızın merkezine koyar. Bu sayede iş gününüzü öncelik sırasına koyabilirsiniz, görevlerinizin hangi sıralamada olduğunu ve sizin iş akışınızı nasıl etkilediğini görebilirsiniz. İstediğiniz zaman da ortak çalışma arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz. Yepyeni bir widget seçkisi ile Home, artık tarzınıza, projelerinize ve önceliklerinize uygun, özelleştirilebilir bir başlatma paneli olarak yardım sağlıyor. Önümüzdeki aylarda, Home’a bireysel görevler ve ekipler arası çalışma arasındaki boşluğu azaltacak akıllı özellikler de ekleyeceğiz.

İş Akışını Raporlama Özelliği ile En iyi Şekilde Optimize Edin

Bir şirket, eski iş süreçleri ile gelişim gösteremez. Sürdürülebilir iş üretkenliği için iş akışlarının stabil kalmasına izin vermemeliyiz. İş Akış Raporlaması, en verimli gördüğünüz süreçleri bile iyileştirmeniz için ihtiyaç duyduğunuz görünürlüğü sağlar. Universal Reporting’e yapılan bu büyümeyle, neyin işe yaradığını, neyin revize edilmesi gerektiğini ve ekibinizin çalışma üretkenliğini nasıl artırabileceğini gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Her bir görevin ne kadar sürdüğünü görebilir, her aşamadaki ilerlemeyi izleyebilir ve artık ekibinizin kaynaklarına ilişkin kavram anlayışlarını ortaya çıkarabilir ve hedeflere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Asana Flow’u kullanmaya hemen başlayın

Asana Flow’un sizin ve şirketiniz için neler yapabileceğini görmeye hazır mısınız? Demo’yu kullanarak bunu canlı olarak tecrübe edebilirsiniz.

--

--

Müşteri ve takım etkileşimine yepyeni bir yaklaşım! #Freshworks #Asana

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Omtera

Müşteri ve takım etkileşimine yepyeni bir yaklaşım! #Freshworks #Asana